AEV14012W
General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 120 A 12V DC
product image
AEV14012W Picture
SeekIC No. : 002560667 Detail
AEV14012W: General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 120 A 12V DC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AEV14012W
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Contact Current Rating : 120 A
Coil Voltage : 12 VDC Coil Current : 353 mA
Switching Voltage : 400 VDC Mounting Style : Screw
Description
Coil Resistance :
Contact Material :
Coil Voltage : 12 VDC
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Mounting Style : Screw
Switching Voltage : 400 VDC
Coil Current : 353 mA
Contact Current Rating : 120 A