AF20-100-ND
CABLE 20COND 100'.100 27AWG FLEX
product image
AF20-100-ND Picture
SeekIC No. : 002890999 Detail
AF20-100-ND: CABLE 20COND 100'.100 27AWG FLEX
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AF20-100-ND
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: PSR1635 Manufacturer: Parlex Corp
Number of Conductors: 20 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Dimensions : 18 mm L x 18 mm W x 2 mm H Length: 100' (30.5m)
Description
Series: PSR1635
Manufacturer: Parlex Corp
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Conductors: 20
Width: 2.10" (53.34mm)
Length: 100' (30.5m)
Parameters:
Technical/Catalog InformationAF20-100-ND
VendorParlex Corp (VA)
CategoryCables, Wires
Length100' (30.5m)
Number of Conductors20
Pitch0.100" (2.54mm)
Width2.10" (53.34mm)