AF216M245001-T
Antennas WIDE BAND HELICAL 2.4GHZ ANTENNA
product image
AF216M245001-T Picture
SeekIC No. : 00131172 Detail
AF216M245001-T: Antennas WIDE BAND HELICAL 2.4GHZ ANTENNA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AF216M245001-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Technology Type : Helical Antenna Frequency : 2450 MHz
Dimensions : 2.5 mm L x 1.6 mm W x 1.6 mm H
Description
Bandwidth :
Technology Type : Helical Antenna
Frequency : 2450 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationAF216M245001-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryRF and RFID
Frequency2.4GHz ~ 2.5GHz
Number of BandsSingle
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
VSWR3
Antenna TypeChip
Height (Max)0.06" (1.6mm)