AF816M157502-T
Antennas GPS ANTENNA
product image
AF816M157502-T Picture
SeekIC No. : 00131188 Detail
AF816M157502-T: Antennas GPS ANTENNA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AF816M157502-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Technology Type : Helical Antenna Frequency : 1575 MHz
Dimensions : 8 mm L x 1.6 mm W x 1.6 mm H
Description
Bandwidth :
Technology Type : Helical Antenna
Frequency : 1575 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationAF816M157502-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryRF and RFID
Frequency1.575GHz (1.525Mhz ~ 1.625Mhz)
Number of BandsSingle
Mounting TypeSurface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
VSWR3
Antenna TypeChip
Height (Max)0.07" (1.8mm)