AFB0812SH-TP12
FAN DC AXIAL 12V 80X25.4 PWM
product image
AFB0812SH-TP12 Picture
SeekIC No. : 003439099 Detail
AFB0812SH-TP12: FAN DC AXIAL 12V 80X25.4 PWM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFB0812SH-TP12
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: AFB Manufacturer: Delta Product Groups
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H x 25.4mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 3.60W
Features: PWM Control; Speed Sensor (Tach) RPM: 4500 RPM
Noise: 46 dB(A) Package / Case : SOT-307
Static Pressure: 0.380 in H2O (94.6 Pa) Air Flow: 55.6 CFM (1.57m³/min)
Termination: 4 Wire Leads Bearing Type: Ball
Description
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Bearing Type: Ball
RPM: 4500 RPM
Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Power (Watts): 3.60W
Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H x 25.4mm W
Features: PWM Control; Speed Sensor (Tach)
Termination: 4 Wire Leads
Noise: 46 dB(A)
Manufacturer: Delta Product Groups
Series: AFB
Air Flow: 55.6 CFM (1.57m³/min)
Static Pressure: 0.380 in H2O (94.6 Pa)