AFK107M80H32T-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 80V 100uF 12.5X13.5
product image
AFK107M80H32T-F Picture
SeekIC No. : 00756145 Detail
AFK107M80H32T-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 80V 100uF 12.5X13.5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK107M80H32T-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 80 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 13.5 mm L x 15 mm H Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 100 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 13.5 mm L x 15 mm H
Voltage Rating : 80 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK107M80H32T-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance100F
ESR (Equivalent Series Resistance)320.0 mOhm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
Tolerance±20%
Voltage Rating80V