AFK108M25H32T-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 25V 1000uF 12.5X13.5
product image
AFK108M25H32T-F Picture
SeekIC No. : 00752153 Detail
AFK108M25H32T-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 25V 1000uF 12.5X13.5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK108M25H32T-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 25 Volts ESR : 0.06 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Dimensions : 12.5 mm Dia. x 13.5 mm L x 15 mm H
Product : Low ESR Electrolytic Capacitors
Description
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 1000 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
ESR : 0.06 Ohms
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 13.5 mm L x 15 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK108M25H32T-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance1000F
ESR (Equivalent Series Resistance)60.0 mOhm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
Tolerance±20%
Voltage Rating25V