AFK157M2AP44B-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD SMT-AL(V-CHIP)
product image
AFK157M2AP44B-F Picture
SeekIC No. : 00757205 Detail
AFK157M2AP44B-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD SMT-AL(V-CHIP)
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK157M2AP44B-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 150 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts ESR : 0.17 Ohm
Dimensions : 16 mm Dia. x 19 mm L x 16.5 mm H
Description
Operating Temperature Range :
Product :
Tolerance : 20 %
Capacitance : 150 uF
Voltage Rating : 100 Volts
ESR : 0.17 Ohm
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK157M2AP44B-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance150F
ESR (Equivalent Series Resistance)170.0 mOhm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating100V