AFK157M80H32B-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 80V 150uF 12.5X13.5
product image
AFK157M80H32B-F Picture
SeekIC No. : 00757651 Detail
AFK157M80H32B-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 80V 150uF 12.5X13.5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK157M80H32B-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 150 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 80 Volts ESR : 0.32 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Dimensions : 12.5 mm Dia. x 13.5 mm L x 15 mm H
Product : Low ESR Electrolytic Capacitors
Description
Tolerance : 20 %
Capacitance : 150 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 13.5 mm L x 15 mm H
ESR : 0.32 Ohms
Voltage Rating : 80 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK157M80H32B-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance150F
ESR (Equivalent Series Resistance)320.0 mOhm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating80V