AFK336M10C12T-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 33uF 10V 20%
product image
AFK336M10C12T-F Picture
SeekIC No. : 00751526 Detail
AFK336M10C12T-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 33uF 10V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK336M10C12T-F
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 33 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts ESR : 0.7 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Dimensions : 5 mm Dia. x 5.8 mm L x 6.5 mm H
Product : Low ESR Electrolytic Capacitors
Description
Tolerance : 20 %
ESR : 0.7 Ohms
Voltage Rating : 10 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Capacitance : 33 uF
Dimensions : 5 mm Dia. x 5.8 mm L x 6.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK336M10C12T-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance33F
ESR (Equivalent Series Resistance)700.0 mOhm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
Tolerance±20%
Voltage Rating10V