AIH20B300N-L
DC/DC Converters 250W 12V @ 20.8A
product image
AIH20B300N-L Picture
SeekIC No. : 002740861 Detail
AIH20B300N-L: DC/DC Converters 250W 12V @ 20.8A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AIH20B300N-L
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~44
Quick Details
Output Power : 240 W Input Voltage Range : 250 V to 420 V
Input Voltage (nominal) : 300 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 V Output Current (Channel 1) : 20 A
Package / Case Size : 2.3 in x 2.4 in x 0.5 in
Description
Product :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Power : 240 W
Output Current (Channel 1) : 20 A
Input Voltage (nominal) : 300 V
Input Voltage Range : 250 V to 420 V