AK45C-048L-018F20HA
CONV DC-DC 100W 48VIN 1.8V POS
product image
AK45C-048L-018F20HA Picture
SeekIC No. : 003795370 Detail
AK45C-048L-018F20HA: CONV DC-DC 100W 48VIN 1.8V POS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AK45C-048L-018F20HA
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: AK45C Manufacturer: Emerson Network Power
Type: Non-Isolated (POL) Number of Outputs: 1
Package / Case : BGA-48 Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 75V Voltage - Output 1: 1.8V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 20A Power (Watts) - Manufacture Series: 100W
Voltage - Isolation: - Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 10-DIP Module
Size / Dimension: 2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.7mm) Packaging: -
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Description
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Features: -
Package / Case: 10-DIP Module
Type: Non-Isolated (POL)
Voltage - Isolation: -
Mounting Type: Through Hole
Efficiency: 81%
Packaging: -
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 75V
Power (Watts) - Manufacture Series: 100W
Current - Output (Max): 20A
Voltage - Output 1: 1.8V
Manufacturer: Emerson Network Power
Size / Dimension: 2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.7mm)
Series: AK45C
Parameters:
Technical/Catalog InformationAK45C-048L-018F20HA
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input48VDC
Output1.8V
Power (Watts)100W
Number of Outputs1
1st Output1.8 VDC @ 20A