AK500/14-OE-11-0.5-R
CORD SJT 14AWG 3COND 0.5M
product image
AK500/14-OE-11-0.5-R Picture
SeekIC No. : 002876906 Detail
AK500/14-OE-11-0.5-R: CORD SJT 14AWG 3COND 0.5M
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AK500/14-OE-11-0.5-R
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Assmann WSW Components
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) 1st Connector: IEC 320-C14
Operating Supply Voltage : 10 V to 30 V 2nd Connector: IEC 320-C13
Number of Conductors: 3 Cord Type: SJT, Unshielded, 14AWG
Length: 1.64' (500.00mm) Approval Marks: CSA, UL
Approved Countries: Canada, United States Color: Black
Description
Series: -
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Number of Conductors: 3
2nd Connector: IEC 320-C13
1st Connector: IEC 320-C14
Manufacturer: Assmann WSW Components
Features: -
Approval Marks: CSA, UL
Approved Countries: Canada, United States
Color: Black
Length: 1.64' (500.00mm)