AL60A-300L-033F25
CONV DC-DC 120W 300VIN 3.3V 25A
product image
AL60A-300L-033F25 Picture
SeekIC No. : 003650163 Detail
AL60A-300L-033F25: CONV DC-DC 120W 300VIN 3.3V 25A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AL60A-300L-033F25
Number of Outputs: 1 Voltage - Input (Min): 180V
Voltage - Input (Max): 400V Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 25A Power (Watts) - Manufacture Series: 120W
Voltage - Isolation: - Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Module
Size / Dimension: 2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm) Packaging: -
Features: -
Voltage - Output 1: 3.3V
Efficiency: -
Current - Output (Max): 25A
Manufacturer: Emerson Network Power
Package / Case: Module
Power (Watts) - Manufacture Series: 120W
Size / Dimension: 2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max): 400V
Voltage - Input (Min): 180V