ALC80-48-1R7
Linear and Switching Power Supplies 81.6W 6V-48V 1.7A LED Driver CC
product image
ALC80-48-1R7 Picture
SeekIC No. : 002757964 Detail
ALC80-48-1R7: Linear and Switching Power Supplies 81.6W 6V-48V 1.7A LED Driver CC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ALC80-48-1R7
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 81.6 W Input Voltage : 90 VAC to 305 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 6 V to 48 V
Output Current (Channel 1) : 1.7 A Mounting Style : Screw
Dimensions : 241 mm L x 43.1 mm W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Commercial/Medical : Commercial
Mounting Style : Screw
Input Voltage : 90 VAC to 305 VAC
Output Voltage (Channel 1) : 6 V to 48 V
Output Power Rating : 81.6 W
Output Current (Channel 1) : 1.7 A