AN77L10M
IC REG LDO 10V .1A TO243
product image
AN77L10M Picture
SeekIC No. : 003594046 Detail
AN77L10M: IC REG LDO 10V .1A TO243
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AN77L10M
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Regulator Topology: Positive Fixed Package / Case : SOIC-14 Narrow
Voltage - Output: 10V Voltage - Input: Up to 30V
Voltage - Dropout (Typical): - Number of Regulators: 1
Current - Output: 100mA Current - Limit (Min): -
Operating Temperature: -30°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: TO-243AA Supplier Device Package: 3-HSIP
Description
Series: -
Regulator Topology: Positive Fixed
Number of Regulators: 1
Current - Limit (Min): -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: TO-243AA
Voltage - Dropout (Typical): -
Voltage - Output: 10V
Voltage - Input: Up to 30V
Packaging: Bulk
Current - Output: 100mA
Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Supplier Device Package: 3-HSIP
Operating Temperature: -30°C ~ 125°C