AP1501-50K5A
DC/DC Switching Converters 5.0V 3.0A
product image
AP1501-50K5A Picture
SeekIC No. : 00495853 Detail
AP1501-50K5A: DC/DC Switching Converters 5.0V 3.0A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AP1501-50K5A
Mfg:
Diodes Inc.
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Switching Frequency : 150 KHz Output Voltage : 5 V
Output Current : 3 A Mounting Style : SMD/SMT
Description
Input Voltage MAX :
Number of Outputs :
Maximum Operating Temperature :
Mounting Style : SMD/SMT
Output Current : 3 A
Output Voltage : 5 V