APT20M11JFLL
MOSFET N-CH 200V 176A SOT-227
product image
APT20M11JFLL Picture
SeekIC No. : 004130996 Detail
APT20M11JFLL: MOSFET N-CH 200V 176A SOT-227
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
APT20M11JFLL
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: POWER MOS 7® Manufacturer: Microsemi Power Products Group
FET Type: MOSFET N-Channel, Metal Oxide FET Feature: Standard
Drain to Source Voltage (Vdss): 200V Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C: 176A
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 11 mOhm @ 88A, 10V Interface Type : Ethernet, I2C, SPI, UART, USB
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 5mA Gate Charge (Qg) @ Vgs: 180nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds: 10320pF @ 25V Power - Max: 694W
Mounting Type: Chassis Mount Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Supplier Device Package: ISOTOP?
Description
FET Type: MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature: Standard
Mounting Type: Chassis Mount
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Packaging: Tube
Drain to Source Voltage (Vdss): 200V
Manufacturer: Microsemi Power Products Group
Series: POWER MOS 7®
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 5mA
Power - Max: 694W
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C: 176A
Gate Charge (Qg) @ Vgs: 180nC @ 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 11 mOhm @ 88A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds: 10320pF @ 25V
Parameters:
Technical/Catalog InformationAPT20M11JFLL
VendorMicrosemi-PPG
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Mounting TypeChassis Mount
FET PolarityN-Channel
Power - Max694W
PackagingTube