AQ11EA2R2BA7ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 2.2pF 150volts C0G +/-0.1pF
product image
AQ11EA2R2BA7ME Picture
SeekIC No. : 00878157 Detail
AQ11EA2R2BA7ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 2.2pF 150volts C0G +/-0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EA2R2BA7ME
Quick Details
Capacitance : 2.2 pF Tolerance : 0.1 pF
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Capacitance : 2.2 pF
Tolerance : 0.1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EA2R2BA7ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.2pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.10pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C