AQ11EA3R3CA1WE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 3.3pF 150volts C0G +/-0.25pF
product image
AQ11EA3R3CA1WE Picture
SeekIC No. : 00843804 Detail
AQ11EA3R3CA1WE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 3.3pF 150volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EA3R3CA1WE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 3.3 pF Tolerance : 0.25 pF
Packaging : Waffle
Description
Tolerance : 0.25 pF
Packaging : Waffle
Capacitance : 3.3 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EA3R3CA1WE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.3pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.25pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C