AQ11EA510GA1ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 51pF 150volts C0G 2%
product image
AQ11EA510GA1ME Picture
SeekIC No. : 00882342 Detail
AQ11EA510GA1ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 51pF 150volts C0G 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EA510GA1ME
Quick Details
Capacitance : 51 pF Tolerance : 2 %
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 2 %
Case Code - mm : 1414
Capacitance : 51 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EA510GA1ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance51pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±2%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C