AQ11EA6R8BA1ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150volts 6.8pf
product image
AQ11EA6R8BA1ME Picture
SeekIC No. : 00886046 Detail
AQ11EA6R8BA1ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150volts 6.8pf
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EA6R8BA1ME
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 6.8 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : 0 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Capacitance : 6.8 pF
Tolerance : 0.1 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Voltage Rating : 150 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C
Temperature Coefficient / Code : 0 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EA6R8BA1ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6.8pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.10pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C