AQ11EA750FA1ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150volts 75pF
product image
AQ11EA750FA1ME Picture
SeekIC No. : 00870678 Detail
AQ11EA750FA1ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150volts 75pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EA750FA1ME
Quick Details
Capacitance : 75 pF Tolerance : 1 %
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 1 %
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 75 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EA750FA1ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance75pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±1%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C