AQ11EA8R2CA1ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 8.2pF 150volts C0G +/-0.25pF
product image
AQ11EA8R2CA1ME Picture
SeekIC No. : 00876677 Detail
AQ11EA8R2CA1ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 8.2pF 150volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EA8R2CA1ME
Quick Details
Capacitance : 8.2 pF Tolerance : 0.25 pF
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 8.2 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EA8R2CA1ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance8.2pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.25pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C