AQ11EA8R2JA1ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 8.2pF 150volts C0G 5%
product image
AQ11EA8R2JA1ME Picture
SeekIC No. : 00876818 Detail
AQ11EA8R2JA1ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 8.2pF 150volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EA8R2JA1ME
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 8.2 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : 0 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Packaging : Reel
Capacitance : 8.2 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Voltage Rating : 150 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C
Temperature Coefficient / Code : 0 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EA8R2JA1ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance8.2pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C