AQ11EM0R3CA1ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 0.3pF 150volts C0G +/-0.25pF
product image
AQ11EM0R3CA1ME Picture
SeekIC No. : 00882683 Detail
AQ11EM0R3CA1ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 0.3pF 150volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EM0R3CA1ME
Quick Details
Capacitance : 0.3 pF Tolerance : 0.25 pF
Packaging : Reel
Capacitance : 0.3 pF
Tolerance : 0.25 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EM0R3CA1ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.30pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.25pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C