AQ11EM0R7BA1ME\500
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150volts 0.7pF 0.1%
product image
AQ11EM0R7BA1ME\500 Picture
SeekIC No. : 00830048 Detail
AQ11EM0R7BA1ME\500: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150volts 0.7pF 0.1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EM0R7BA1ME\500
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.7 pF Tolerance : 0.1 pF
Packaging : Reel
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 0.7 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EM0R7BA1ME\500
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.70pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.10pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C