AQ11EM101JA1BE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 100pF 150volts C0G 5%
product image
AQ11EM101JA1BE Picture
SeekIC No. : 00883457 Detail
AQ11EM101JA1BE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 100pF 150volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EM101JA1BE
Quick Details
Capacitance : 100 pF Tolerance : 5 %
Packaging : Bulk
Description
Tolerance : 5 %
Capacitance : 100 pF
Case Code - mm : 1414
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EM101JA1BE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance100pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C