AQ11EM101JA7WE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 100pF 150volts C0G 5%
product image
AQ11EM101JA7WE Picture
SeekIC No. : 00860482 Detail
AQ11EM101JA7WE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 100pF 150volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EM101JA7WE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 100 pF Tolerance : 5 %
Packaging : Waffle
Description
Tolerance : 5 %
Capacitance : 100 pF
Packaging : Waffle
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EM101JA7WE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance100pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C