AQ11EM101KA7ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 100pF 150volts C0G 10%
product image
AQ11EM101KA7ME Picture
SeekIC No. : 00889593 Detail
AQ11EM101KA7ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 100pF 150volts C0G 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EM101KA7ME
Quick Details
Capacitance : 100 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Capacitance : 100 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EM101KA7ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance100pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±10%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C