AQ11EM120GA7BE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 12pF 150volts C0G 2%
product image
AQ11EM120GA7BE Picture
SeekIC No. : 00889971 Detail
AQ11EM120GA7BE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ11 12pF 150volts C0G 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ11EM120GA7BE
Quick Details
Capacitance : 12 pF Tolerance : 2 %
Packaging : Bulk
Description
Capacitance : 12 pF
Tolerance : 2 %
Case Code - mm : 1414
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ11EM120GA7BE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance12pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±2%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C