AQ125A221GAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 220pF 50volts C0G 2%
product image
AQ125A221GAJWE Picture
SeekIC No. : 00818665 Detail
AQ125A221GAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 220pF 50volts C0G 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A221GAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 220 pF Tolerance : 2 %
Packaging : Waffle
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Capacitance : 220 pF
Packaging : Waffle
Tolerance : 2 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A221GAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance220pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±2%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C