AQ125A221KAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 220pF 10%
product image
AQ125A221KAJWE Picture
SeekIC No. : 00863691 Detail
AQ125A221KAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 220pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A221KAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 220 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Waffle
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Tolerance : 10 %
Capacitance : 220 pF
Packaging : Waffle
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A221KAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance220pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C