AQ125A240GAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 24pF 50volts C0G 2%
product image
AQ125A240GAJME Picture
SeekIC No. : 00908357 Detail
AQ125A240GAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 24pF 50volts C0G 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A240GAJME
Quick Details
Capacitance : 24 pF Tolerance : 2 %
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Packaging : Reel
Capacitance : 24 pF
Tolerance : 2 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A240GAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance24pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±2%
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
Temperature CoefficientA
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C