AQ125A301JAJME\250V
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 300pF
product image
AQ125A301JAJME\250V Picture
SeekIC No. : 00863790 Detail
AQ125A301JAJME\250V: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 300pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A301JAJME\250V
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 300 pF Tolerance : 5 %
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Packaging : Reel
Capacitance : 300 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A301JAJME\250V
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance300pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesLow Loss
Lead Free StatusContains Lead
RoHS StatusRoHS Non-Compliant
Other Names AQ125A301JAJME\250V
AQ125A301JAJME\250V