AQ125A301JAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 300pF 50volts C0G 5%
product image
AQ125A301JAJWE Picture
SeekIC No. : 00864779 Detail
AQ125A301JAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 300pF 50volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A301JAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 300 pF Tolerance : 5 %
Packaging : Waffle
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Capacitance : 300 pF
Packaging : Waffle
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A301JAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance300pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C