AQ125A330JAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 33pF 50volts C0G 5%
product image
AQ125A330JAJME Picture
SeekIC No. : 00908352 Detail
AQ125A330JAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 33pF 50volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A330JAJME
Quick Details
Capacitance : 33 pF Tolerance : 5 %
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Packaging : Reel
Capacitance : 33 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A330JAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance33pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C