AQ125A331FAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 330pF 50volts C0G 1%
product image
AQ125A331FAJWE Picture
SeekIC No. : 00862557 Detail
AQ125A331FAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 330pF 50volts C0G 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A331FAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 330 pF Tolerance : 1 %
Packaging : Waffle
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Tolerance : 1 %
Capacitance : 330 pF
Packaging : Waffle
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A331FAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance330pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±1%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C