AQ125A361FAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 360pF 50volts C0G 1%
product image
AQ125A361FAJME Picture
SeekIC No. : 00909817 Detail
AQ125A361FAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 360pF 50volts C0G 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A361FAJME
Quick Details
Capacitance : 360 pF Tolerance : 1 %
Packaging : Reel
Tolerance : 1 %
Capacitance : 360 pF
Temperature Coefficient / Code : 0 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A361FAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance360pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±1%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C