AQ125A391FAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 390pF 50volts C0G 1%
product image
AQ125A391FAJWE Picture
SeekIC No. : 00864981 Detail
AQ125A391FAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 390pF 50volts C0G 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A391FAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 390 pF Tolerance : 1 %
Packaging : Waffle
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Tolerance : 1 %
Capacitance : 390 pF
Packaging : Waffle
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A391FAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance390pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±1%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C