AQ125A391JAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 390pF 50volts C0G 5%
product image
AQ125A391JAJME Picture
SeekIC No. : 00899561 Detail
AQ125A391JAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 390pF 50volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A391JAJME
Quick Details
Capacitance : 390 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Packaging : Reel
Capacitance : 390 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A391JAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance390pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C