AQ125C103KAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 0.01uF 50volts C0G 10%
product image
AQ125C103KAJWE Picture
SeekIC No. : 00818855 Detail
AQ125C103KAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 0.01uF 50volts C0G 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125C103KAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 0.01 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : 15 %
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Waffle
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 10 %
Capacitance : 0.01 uF
Packaging : Waffle
Case Code - mm : 1414
Temperature Coefficient / Code : 15 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125C103KAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C