AQ125C372KAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3700pF 10%
product image
AQ125C372KAJME Picture
SeekIC No. : 00901054 Detail
AQ125C372KAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3700pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125C372KAJME
Quick Details
Capacitance : 3700 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : 15 %
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Case Code - mm : 1414
Temperature Coefficient / Code : 15 %
Capacitance : 3700 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125C372KAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3700pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C