AQ125C472KAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 4700pF 50volts C0G 10%
product image
AQ125C472KAJWE Picture
SeekIC No. : 00865369 Detail
AQ125C472KAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 4700pF 50volts C0G 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125C472KAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 4700 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : 15 %
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Waffle
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 10 %
Capacitance : 4700 pF
Packaging : Waffle
Product : RF Microwave MLCCs
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Temperature Coefficient / Code : 15 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125C472KAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4700pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C