AQ125C511MAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 510pF 50volts C0G 20%
product image
AQ125C511MAJME Picture
SeekIC No. : 00899236 Detail
AQ125C511MAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 510pF 50volts C0G 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125C511MAJME
Quick Details
Capacitance : 510 pF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : 15 %
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Case Code - mm : 1414
Capacitance : 510 pF
Temperature Coefficient / Code : 15 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125C511MAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance510pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C