AQ125M0R4BAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 0.4pF 50volts C0G +/-0.1pF
product image
AQ125M0R4BAJME Picture
SeekIC No. : 00908774 Detail
AQ125M0R4BAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 0.4pF 50volts C0G +/-0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125M0R4BAJME
Quick Details
Capacitance : 0.4 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : 90 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Packaging : Reel
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 0.4 pF
Case Code - mm : 1414
Temperature Coefficient / Code : 90 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125M0R4BAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.40pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.10pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C