AQ147M6R2BAJBE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 6.2pF 500volts C0G +/-0.1pF
product image
AQ147M6R2BAJBE Picture
SeekIC No. : 00906326 Detail
AQ147M6R2BAJBE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 6.2pF 500volts C0G +/-0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M6R2BAJBE
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 6.2 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : 90 PPM / C
Case Code - in : 1111 Case Code - mm : 2828
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Bulk
Description
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Product : RF Microwave MLCCs
Case Code - in : 1111
Case Code - mm : 2828
Capacitance : 6.2 pF
Packaging : Bulk
Temperature Coefficient / Code : 90 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M6R2BAJBE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6.2pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.10pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C