AQ147M7R5BAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 7.5pF 500volts C0G +/-0.1pF
product image
AQ147M7R5BAJME Picture
SeekIC No. : 00908915 Detail
AQ147M7R5BAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 7.5pF 500volts C0G +/-0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M7R5BAJME
Quick Details
Capacitance : 7.5 pF Tolerance : 0.1 pF
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 0.1 pF
Case Code - mm : 2828
Capacitance : 7.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M7R5BAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance7.5pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.10pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C