AQ147M820KAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 82pF 500volts C0G 10%
product image
AQ147M820KAJME Picture
SeekIC No. : 00899254 Detail
AQ147M820KAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 82pF 500volts C0G 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M820KAJME
Quick Details
Capacitance : 82 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Capacitance : 82 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M820KAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance82pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±10%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C