AQ147M8R2BAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 8.2pF 500volts C0G +/-0.1pF
product image
AQ147M8R2BAJWE Picture
SeekIC No. : 00818608 Detail
AQ147M8R2BAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 8.2pF 500volts C0G +/-0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M8R2BAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 8.2 pF Tolerance : 0.1 pF
Packaging : Waffle
Description
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 8.2 pF
Packaging : Waffle
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M8R2BAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance8.2pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.10pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C